Vane do kúpeľne  Je tu "88" produktov.

Hľadáte vaňu? Neviete, ktorá bude najvhodnejšia do vašej kúpeľne?

Keď že naša firma funguje na trhu už vyše 20 rokov, máme pre vás odpovede na všetky vaše otázky. Láka vás klasická vaňa, rohová vaňa, oválna vaňa? Ktorá je tá pravá do vašej kúpeľne?

Krásna vaňa na pohlad a prekvapujúco nízka cena? Prečo sú niektoré pekné vane lacné? Dôvodov môž...

zobraziť viac »

Hľadáte vaňu? Neviete, ktorá bude najvhodnejšia do vašej kúpeľne?

Keď že naša firma funguje na trhu už vyše 20 rokov, máme pre vás odpovede na všetky vaše otázky. Láka vás klasická vaňa, rohová vaňa, oválna vaňa? Ktorá je tá pravá do vašej kúpeľne?

Krásna vaňa na pohlad a prekvapujúco nízka cena? Prečo sú niektoré pekné vane lacné? Dôvodov môže byť veľmi veľa. V prvom rade záleží aj od výrobcu, tzn. aký materiál je použitý. Logický dôvod: lacný materiál - lacná vaňa, drahší materiál - kvalitná vaňa. Čína a Poľsko - nekvalitné materialy - dovoz do veľkých nákupných centier ako Bau... a Mer.... Tak že povrch dlho nezostane lesklý. Záleží ale aj do spodnej vrstvy vane. tzn. spodná laminácia. Ide o jej hrúbku. Keď je spodná vrstva na vani tenká, môže deformovať. Deformácia neprebehne v krátkom časovom období, ale trvá to aj pár rokov. A preto sa treba rozhodnúť, či kupujete vaňu do kupeľne na pár rokov, alebo to bude dlhodobá záležitosť. Teraz sa ešte treba rozhodnúť, aký povrch bude mať. Smalt, akryl, polyester?
Smaltované vane - používa sa na plechové a liatinové vane. Tieto vane sú však studené. Držia svoju nízku teplotu a v podstate, človek viac preplatí na vode, aby ohrial chlad vane, ako ušetrí na cene. Liatina a plech(ocel). Ocelové vane - lacné, ale ako bolo spomenute - studené - odporúčam do práčovne. Liatinové vane - čo sa týka povrchu sú vysoko kvalitné, ale čo sa týka chladu, sú na tom ešte horšie ako ocelové, pretože majú hrubú vrstvu kovu, ktorá sa veľmi ťažko ohreje.
Akrylové vane - záleží od kvality akrylu. Akryl je termoplast, nieje taký tvrdý, aby sa počase nepoškriabal. Neodporúčame používať agresívne prostriedky ako Savo, Fixinela a už vôbec nie Cif s mikro časticami. Akryl sa však už nikdy tak jednoducho nedá vyleštiť. Odporúčame teda polyesterovú úpravu.
Polyesterové vane (laminátové) - polyester sa používa pri laminátových a vaniach z liateho mramoru. Polyester je v podstate dvojzložková farba, ktorá po nanesení stuhne na kameň. Vane s týmto povrchom sa môžu ošetrovať chemikáliami, ako Savo, Fixinela... neodporúčam Cif. Polyesterové povrchy je možné aj po rokoch vyleštiť, bez komplikácií a strojov... ručne a rýchlo.

Ďalšie informácie ohľadom kúpeľne vám poskytneme telefonicky, mailom, alebo priamo u nás v Senci na predajni. 

« skryť
Usporiadať podľa
na stránke