Sprchové vaničky  Je tu "134" produktov.

Sprchová vanička do sprchového kútu:

Ako si vybrať sprchovú vaničku? Treba si rozmyslieť, načo všetko nám bude sprchová vanička slúžiť. Či v nej chceme pláchať prádlo, umývať dieťa, alebo ju chceme mať ako dizajnový doplnok kúpeľne. Najskôr by som rozmýšlal nad rozmerom. Tzn. ak mám byt a nedostatok priestoru, chcem mať vaňu aj sprchový kút, zv...

zobraziť viac »

Sprchová vanička do sprchového kútu:

Ako si vybrať sprchovú vaničku? Treba si rozmyslieť, načo všetko nám bude sprchová vanička slúžiť. Či v nej chceme pláchať prádlo, umývať dieťa, alebo ju chceme mať ako dizajnový doplnok kúpeľne. Najskôr by som rozmýšlal nad rozmerom. Tzn. ak mám byt a nedostatok priestoru, chcem mať vaňu aj sprchový kút, zvolím menšiu vaničku. Len či to je správne rozhodnutie. Pretože malá vaňa a malý sprchový kút, nieje dobrá kombinácia. Skôr by som riešil, buď, alebo. Tak že väčšiu vaňu, alebo veľký sprchový kút. Ak teda v kúpeľni nieje dostatok priestoru, ani na sprchový kút, minimálny rozmer by som dával 80x80 !ale! štvorec, ak by išlo o štvrťkruh, je tam tak málo priestoru, že človek sa tam ledva otočí, alebo ešte v núdzovom riešení, sprchový kút 90x70, stále lepší ako štvrťkruh 80x80. Ak rozmýšlate nad väčším sprchovým kútom, vôbec sa nemusíte báť rozmeru 100x80. V takomto rozmere je už dostatok priestoru na pohodlné sprchovanie. Vráťme sa teda, ale k sprchovým vaničkám. Dnešné materiály: smalt (ocel, liatina), akrylát, polyester, liaty mramor, keramika. Čo si vybrať? Ocelové a liatinové sprchové vaničky: sú síce vaničky s dlhou výdržou, ale na dotyk sú veľmi chladné. Akrylové vaničky: vaničky sú krásne na pohľad, ale lesk akrylu nieje nekonečný, záleží od kvality akrylu. Polyesterové a vaničky z liateho mramoru: novodobá technológia odlievania mramoru. Lesk je vysoký, dlhodobý a aj ked vanička stratí lesk, dá sa jej ho veľmi ľahko navrátiť s pomocou špecialnej leštiacej pasty (cena cca 5€), proces sa môže vykonávať bez použitia stroju. Keramické vaničky: záleží od kvality keramiky, niektoré môžu byť krehké, tiež nevýhoda chladu. Sprchové vaničky sa tiež dajú rozdeliť podľa výšky. Existujú:
-nízke sprchové vaničky - (dizajnové) tu je výška cca 3 až 5 cm.
-podmurovacie sprchové vaničky - tu ide o hĺbku sprchovej vaničky, tá je väčšinou 5 - 20cm. Takéto sprchové vaničky sa však musia obmurovať.
-voľne stojace sprchové vaničky: vaničku stačí položiť na vodorovnú a rovnú plochu, nainštalovať a zapojiť sifón do odpadu. Vanička je plne funkčná (samozrejme kraje pri stenách utesniť silikónom).
-Hlboké sprchové vaničky - je to vlastne kategória voľne stojacich, ale s tým rozdielom, že majú extra hĺbku, ktorú možno napustiť vodou a môže slúžiť ako malá vaňa.
Teraz sa už musíte rozhodnúť sami, ktorá bude najvhodnejšia do vašej kúpeľne.  

« skryť
Usporiadať podľa
na stránke